BAŞKANIMIZIN ATATÜRK'E MESAJI

BAŞKANIMIZIN ATATÜRK'E MESAJI

Büyük Atatürk,
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFMED) ailesi olarak kuruluşumuzun 20. Yılında yüce huzurunuzda olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

"Denizciliği Türk'ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız…” sözüyle gösterdiğiniz hedefe ulaşmak için bizler azimle çalışıyor, önderliğiniz ile başlayan tam bağımsızlık mücadelesine katkı sunmaya devam ediyoruz.

Yaktığınız aydınlanma meşalesinin bitmeyecek ışığı önümüzü her daim aydınlatırken, yürüdüğümüz uygarlık yolunda en büyük dayanağımız ve güvencemiz kurucusu olduğunuz laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun liyakatli kurumlarıdır.

Tarih göstermiştir ki; Türk milleti bir ve beraber olduğunda aşamayacağı zorluk, başaramayacağı iş yoktur.

Yüce Önderimiz,

Türk Denizciliğinin önde gelen temsilcileri olarak; yurdumuzu çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için bilimi ve aklı her daim dayanak olarak alacağımıza, hukukun üstünlüğünün, laikliğin, demokrasinin ve insan haklarının sarsılmaz savunucusu olmaya devam edeceğimize huzurunuzda bir kez daha söz veriyoruz.

Ülkemizde aldığımız özgür nefeslerin, sizin başlattığınız ve ulusumuzun bağımsızlık aşkıyla zafere ulaşan kurtuluş mücadelesi sayesinde olduğunun bilinciyle, başta size olmak üzere bu yolda canlarını feda eden tüm kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Yaktığınız ışık sönmeyecek.

Orçun Erbayraktar
DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı
D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği