Yeni Yıla Merhaba Yemeği


Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği’nin (DEFMED) 14. Geleneksel Yeni Yıla Merhaba Yemeği, Wyndham Grand İzmir Otel’de geniş katılımla gerçekleşti.

Ev sahipliğini DEFMED Yönetim Kurulu adına Başkan Osman Bilgin’in yaptığı 14. Geleneksel Yeni Yıla Merhaba Yemeği, oldukça renkli ve keyifli geçti.

Geceye dernek üyeleri, mezunlar ve öğrencilerin yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Güldem Cerit, Dekan Yardımcıları Prof.Dr. D. Ali Deveci, Prof. Dr. Okan Tuna ve Doç.Dr. Selçuk Nas, Uzmar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kaptan Kaan Altuğ, İzmir Liman Başkanlığı’ndan temsilciler, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Denizcilik Federasyonu Temsilcileri, İTÜ DEFAMED VE TÜDEVMED Temsilcileri ile sektöre yön veren iş adamları katıldı.

Yemek öncesi mezunlar  ‘Arama ve Tanışma Toplantısı’nda bir araya gelerek, Türkiye’nin gündemi ile dünyadaki ekonomik ve siyasal gelişmeler ışığında denizcilik sektörünün bugünü ve yarını hakkında tespitlerde bulundu.

Ayrıca üyelerin hizmetine sunulan www.defmed.org internet sitesi hakkında Yönetim Kurulu tarafından bilgilendirme yapıldı.

DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bilgin, “Gecemizde ülkemizin denizcilik eğitimi veren en prestijli okullarından D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi ailesinin üyesi olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadık. Davetliler ile beraber güzel ve keyifli bir gece geçirdik. En büyük dileğimiz, ülkemiz ve denizcilik sektörümüz açısından 2016 yılının güzel gelişmelere sahne olmasıdır” sözlerini sarf etti.