Orçun Erbayraktar

Orçun Erbayraktar

1979 yılında İzmir, Bornova’da doğan Orçun ERBAYRAKTAR, İlkokulu Bornova Hilal İlkokulunda, Orta ve Lise öğrenimini 60. Yıl Anadolu Lisesinde, Üniversite Lisans öğrenimini D.E.Ü. Denizcilik Fakültesinde ve Yüksek Lisans öğrenimini D.E.Ü. Sosyal Bilimler Fakültesinde Denizcilik İşletmeleri Yönetimi dalında tamamlamıştır.

Üniversite öğrenimi sırasında çeşitli görevlerde bulunduğu D.E.Ü. Denizcilik Kulübünün 2000-2001 döneminde Başkanlığı görevini yürütmüştür.

2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesinden (o zamanki adıyla DİYYO) mezun olan ve gözetim hizmetleri sektöründe çalışmaya başlayan ERBAYRAKTAR, 2018 yılına kadar geçen süreçte 1500’ün üzerinde farklı geminin sörveyinde görev almıştır. 2011 yılında on yıldır çalışmakta olduğu Karkont Gözetim Hizmetleri’nin Genel Müdürlüğü görevine gelen ERBAYRAKTAR, 2012 yılında firmanın Hollanda merkezli ve 75’in üzerinde ülkede hizmet veren CIS-Commodity Inspection Services firmasının Türkiye acentesi olmasıyla beraber CIS-Commodity Inspection Services-Holland grubunun Türkiye Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Orçun ERBAYRAKTAR, 04.11.2011 tarihinde Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan Nakliyat Branşında Sigorta Eksperliği Ruhsatnamesi almaya ve konteyner konusundaki en itibarlı Enstitü olan IICL’den 10.10.2015’te Container Inspector Certificate almaya hak kazanmıştır.

ERBAYRAKTAR, ayrıca gözetim sektöründeki en geniş sivil toplum örgütü niteliğindeki UGFD-Uluslararası Gözetim Şirketleri Derneğinde de kurucu yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Halen Uluslararası Gözetim Hizmetleri veren CIS Karkont Gözetim firmasında şirket ortağı ve Genel Müdür olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan Orçun ERBAYRAKTAR, D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneğinde (DEFMED) 2011-2014 Döneminde Genel Sekreterlik ve 2014-2017 Döneminde Başkan Yardımcılığı görevini yapmış olup 2017 Aralık ayında düzenlenen Dernek Genel Kurulu ile DEFMED Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmiştir.