Warning: Use of undefined constant COLORMAG_INCLUDES_URL - assumed 'COLORMAG_INCLUDES_URL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/defmed/domains/defmed.org/public_html/wp-content/themes/colormag/functions.php on line 478

Warning: Use of undefined constant COLORMAG_ELEMENTOR_DIR - assumed 'COLORMAG_ELEMENTOR_DIR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/defmed/domains/defmed.org/public_html/wp-content/themes/colormag/functions.php on line 482

Warning: Use of undefined constant COLORMAG_ELEMENTOR_URL - assumed 'COLORMAG_ELEMENTOR_URL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/defmed/domains/defmed.org/public_html/wp-content/themes/colormag/functions.php on line 500
Bülent İbik – Defmed

Bülent İbik


1978 yılı Çorum Sungurlu doğumludur. İlk ve orta öğrenimini bu ilçede tamamlamış, lise döneminde ailesi ile birlikte İzmir’e yerleşmiştir.

1995 yılında Konak Namık Kemal Lisesi’ni ve 2001 yılında Dokuz Eylül Denizcilik Fakültesini Lisans düzeyinde bitirmiştir.

Üniversite hayatı boyunca sosyal etkinliklerde öncü rol üstlenmiş olan Bülent İBİK’in siyasi parti ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif üyelikleri bulunmaktadır.

On yılı aşan faal iş hayatının büyük bölümünü işin mutfağında geçirmesiyle birlikte son beş yılını yönetici olarak sürdürmektedir. Halen Günaydın Grup Şirketlerinden GNV Lojistik firmasında “Satış Direktörü” olarak çalışmaktadır.

Yoğun iş temposunu üniversiteler ve çeşitli kuruluşlarda gönüllü eğitmen ve konuşmacı olarak renklendirmektedir.

Anadolu’da yetişmiş, İzmir’de yaşamış bir genç olarak yazım hayatına adım atmıştır. Denemeleri ve henüz tamamlanmamış bir roman çalışması bulunmaktadır.

Evlidir ve bir çocuk babasıdır.